ZAYIFLAMAK İÇİN BUNLARI YİYİN

saglikli-besinler

Zayıflamak için hangi besini nasıl yemeli?

Bulgur ile yumurtayı aynı öğünde yemek İster haşlanmış, ister omlet yapılmış olsun, yumurta ile bulgur pilavı ya da yumurta ile haşlanmış bulgurlu salata, beraber tüketildiğinde, öğünün protein içeriği artar, kanda kolesterol düzeyi yükselir ve daha uzun süre tokluk hissedilir.

Mantar ile hindi etini aynı zamanda pişirmek Hindi eti, yağsız kas eti proteini açısından oldukça zengindir. İçindeki Triptofan amino asidi sayesinde, beyinde seratonin denilen ve tokluk sağlayan mekanizmanın hızlı çalışmasını sağlar ve kaliteli kilo vermeye yardımcı olur. Mantar ise iyi bir antioksidan kaynağıdır. Mantar ve hindi ile hazırlanan çorba, birlikte sihirli bir dokunuş yaratır ve kilo verme hızını artırırlar. Hindi etini bol mantarla pişirip, tane karabiber ekleyerek hazırladığınız çorba, hem bağışıklığınızı güçlendirir, hem de yağ depolarınızın hızla boşalmasını sağlar.

Köri sosu ile somon balığı Köri sosu iyi bir antioksidan, somon ise müthiş bir DHA kaynağıdır. Vücutta sentezlenemeyen bu sağlıklı yağın oluşması için somon yemeniz şart. Somon balığının yanına bol roka doğrayıp, salata üzerine hafif köri sosu dökerseniz zayıflamanız hızlanacaktır.

Taze adaçayı ve levrek Gerginliği azaltan taze adaçayı, vücutta asetilkolin sentezini uyarır ve depresyonu azaltır. Levrek ise yağı en az ve kalorisi en düşük balıktır. Bu iki yiyeceği aynı anda yediğiniz sürece zayıflamamanız neredeyse imkansız. Levreği fırınlayın, yanına taze roka ve taze adaçayını ince ince doğrayın, üzerine 1 yemek kaşığı zeytinyağı koyarak salata gibi servis edin. Levrek ile adaçayını balık çorbası gibi pişirerek de tüketebilirsiniz.

Ceviz ve kuru dut Sağlıklı zayıflamanın sağlıklı ara öğünlerden geçtiğini unutmayın. Kuru dut tatlı ihtiyacını hızla azaltır. Ceviz ise yüksek oranda çoklu doymamış yağ asidi içerir ve yağ sentezleyen genlerin baskılanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur. Günde 1 yemek kaşığı kuru dutu 5 adedi geçmeyecek kadar ceviz ile birlikte tüketmek düzenli kilo vermenize yardımcı olur.

Süt ve vanilya Yüksek protein içeriği ile süt gerçek kalsiyum kaynağıdır. Hem tok tutar, hem de vücuttaki yağ kitlesini azaltır. Düzenli olarak az yağlı süt içenler hem kolon kanserinden korunur, hem de hızlı kilo verirler. Sütün vanilya ile tatlandırılması ise gaz oluşumunu engeller ve sütün sindirimini hızlandırarak düzenli kilo vermenize yardımcı olur. Günde en fazla 2 su bardağı süt içmeniz yeterli.

mascaramaxx.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir