VÜCUDUNUZU DETOKSLA ÖDÜLLENDİRİN

detoks

Eğer bu detoks programlarını birleştirirseniz, vücut fonksiyonlarınıza ani bir zıplama yaşatırsınız ve sağlığınızı maksimum seviyede onarırsınız. Bu nedenle bu programlardan sonra daha genç görünürsünüz. Tabii ki de detoks rejimlerini düzenli egzersizlerle beraber yapmalı, dinlenmek içinde kendinize zaman ayırmalısınız.

Detoks vücudunuza iyi bir nefes aldırır. Metabolizmanıza meydan okuyan, kan şekeri seviyenize ani değişiklikler yaşatan yiyeceklerden uzak durarak yenilenmenize ve temizlenmenize yetecek enerjiye sahip olmuş olursunuz.

Her ne kadar vücudunuz detoks sistemiyle yenilenmiş olsa da, hala belli aralıklarla gerçekleşecek detoksa ihtiyacınız vardır. Detoks rejimine başlarken mutlaka düşünmeniz gereken en önemli organınız karaciğerinizdir. Bu sayede rejimden sonra size müteşekkir kalacaktır.

Karaciğerimiz, vücudumuzu kötü kullandığımızda hemen şikayetlere başlar; Aslında kendisi bütün iç organlarımız içinde en çalışkan olanıdır. Kalbi destekler, kolesterol seviyesini dengeler, yağları sindirmemize yardımcı olan safrayı üretir, proteinleri üretir, vitaminleri depolar ve hormonları aktive eder.

Bunlardan başka alkol alarak, sigara içerek ya da bazı kimyasal maddeler kullanarak vücudumuza aldığımız zararlı elemanları, karaciğerimiz vücudumuzdan dışarıya atar.

Birçok zarara karşın karaciğerimiz fonksiyonlarını hala sürdürür, fakat bir kere kendimizi bitkin, ağır hissettiğimizde, sindirimde zorluk çektiğimizde, derimiz hissizleştiğinde ve göz çevremizde siyah halkalar oluşmaya başladığında detoks programları kullanarak onu ödüllendirme zamanıdır.

İnternette araştırma yaparak veya doktorunuza danışarak detoks programına başlayabilirsiniz. Limon, brokoli ve enginar gibi detoks etkisine sahip yiyecekler tüketmeye başlayın. Suda kesinlikle işinize yarayan bir içecektir. Fakat detoks programından maksimum seviyede yarar sağlamak istiyorsanız, profesyonel yardım almayı deneyin.

msn.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir