ŞU 10 ZARARLI YİYECEKTEN UZAK DURUN!

Zararları otoriterlerce kabul edilmiş 10 yiyecek şunlar:

1-PİZZA:Her pizza zararlı değildir ancak dondurulmuş pizzada katkı maddeleri, koruyucu maddeler ve ağartılmış un kullanılır. Bu yüzden uzun ömürlüdür. Ağartılmış un potansiyel kilo alımı ve şeker demektir.

2-CİPS:Herkes aperatifleri, atıştırmaları sever ama hemen hiç kimse sağlığınız için zararlarını düşünmez. Cipsler paketlenirken sodyum ve trans yağ ile hazırlanır. Buna ek olarak patates cipsleri bir derece kansorejen madde olan akrilamid içerir.

3-YAĞ:Oldukça yüksek kalorisi olan yağ cinsi, trans ve doymuş yağ açısından değerlendirilmelidir. Sıvı yağ, margarine göre daha sağlıklıdır.

4-NUGGET:Elbette siz evde kendiniz lezzetli nugget tarifleriyle pişiriyor olabilirsiniz ancak dışarıda satılanların pek çoğu şöyle hazırlanır: Tavuğun bütünü bir taşlama makinesi içine koyup, çok ince olarak kıyılır. Bu arada etin bağırsağı gibi temizlenmesi gereken bölgeler de içindedir. Bakteriden arındırmak için amonyak kullanılır. Bu et tatsız olacağından katkı maddeleri ve tatlandırıcılarla desteklenir. Hazır alıyorsanız, paketin üzerinden tavuğun hangi kısmından yapıldığını yazan bölüme bakın.

zararli-yiyecekler

5-PATATES KIZARTMASI: Patates kızartmasını sevmeyen neredeyse yoktur değil mi? Ancak sağlığımız için pek iyi değil. Pek çok lokantada fritöz üzerindeki yağ bile değişmeden kızartılan patatesler, kansorejen hale gelirler. Bazı yağlar 3 defa yeniden ısıtıldığında yeterince kansorejndir. Üstüne patatesin kızartma sırasında oluştuğu hal eklenince, zararlı bir yemek olur.

6-AROMALI SÜTLER:Aromalı sütlerde fazlaca şeker olur. Bu şeker, sütten alacağınız kalsiyumun faydalarından çok daha zarar verir. Kalsiyum için, aromasız normal süt içmek daha faydalıdır.

7-ASİTLİ İÇECEKLER:Pek çok asitli içeceğin bir kutusunda 10 çay kaşığı şeker bulunur. Ayrıca yapay tatlar, gıda renk ve katkı maddeleri vardır. İç ve dış organların zarar görmesine neden olan son derece asidik bir içecektir.

8-Diyet asitli içecekler, normal asitli içeceklerden daha zararlıdır. Normalinde bulunan zararlı etkenlerin üstüne, bir de yapay tatlandırıcılar ve diğer pek çok zararlı malzemeyi içerir. Aspartamdan uzak durmanız gerekir.

9-Mikrodalgada hazırlanmış bir ürün, sağlığınız için iyi değildir. Mikrodalga ürünleri tüm katkı maddeleri ve koruyucular ile paketlenir. Bu yemeklerin çoğu da yapay stabilizatörler, tatlar ve renkler ve ağartılmış un içerir.

10-MİLKSHAKE: Bir milkshake malzemelerine bağlı olarak değişse de, ortalama 2000 kalori içeriri. Bu oran, sizin bir günde almanız gereken kalori oranına eşittir. Süper lezzetli ve göz alıcı, haklısınız ancak kalorisinin yüksekliği yüzünden, zararlılar listesinde.

Msn.com.tr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir