SELEN GÖRGÜZEL’İN ‘ORGANİK TERAS’ MERAKI

selen-gorguzel

Çatıya ektim karpuz-soğan
Boğaz’a karşı organik tarım… Oyuncu-şarkıcı Selen Görgüzel, Polisan’ın sahibi Ertuğrul Bitlis’le yaşadığı evin terasını tarlaya çevirdi. Soğanlar körpe, karpuzlar kan…

Çocuk Kadınım adlı albümüyle müzik dünyasını adım atan oyuncu Selen Görgüzel, Boğaz manzaralı evinin terasını bostana çevirdi. Polisan’ın sahibi Ertuğrul Bitlis’le Bebek sırtlarındaki bir apartmanın en üst katında mütevazı bir hayat yaşayan Görgüzel, bostanda domatesten salatalığa, soğandan karpuza envai çeşit meyve-sebze yetiştiriyor.

İstanbul’daki hiçbir evin terasında böyle bir bostan olmadığının belirten seksi oyuncu, şöyle konuştu: “Ertuğrul’un babası Necmettin Bey, organik beslenme adına böyle bir bostan yapmış. Toprak işleriyle uğraşmayı sevdiğim için hemen sahiplendim. Bahçemizden organik besleniyoruz. Dışarıdan kesinlikle bir şey almıyoruz. Domates, salatalık, enginar, soğan, patlıcan, kabak hatta karpuz bile çıkıyor. İspanya’dan salatalık tohumu alıp, ektik. O kadar güzel çıktı ki yemeye doyamadım. Keşke bir de at koyabilme şansım olsaydı.O zaman tam bir çiftlik olurdu terasımız.”

 

Erçin Dağ Eysen / Akşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir