SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN SAĞLIKLI BESLENME ŞART

Sağlıklı saçın yolu sağlıklı, dengeli ve doğru beslenmeden geçiyor.

Sağlıklı saçlara sahip olmayı herkes ister. Peki ama güzel ve parlak saçlara nasıl sahip olunur? Sağlıklı saçın sırrı ne kozmetiklerde ne de kuaförlerde. Uzmanlara göre saç bakımının en önemli kaynağı sağlıklı ve doğru beslenmek.

CEViZ: Parlak, güçlü saçınız olsun istiyorsanız, doğal selenyum kaynağı olan cevizi mutlaka tüketin. Bu mineral hem kafa deriniz hem de sağlığınız için gerekli.

ERiK KURUSU: Demir kaynağıdır, saçın kalitesini arttırır. Dökülmeyi, kuruluğu, incelmeyi önler.

Son dakika! 50 Bin TL Konut Kredisi’ni 600 TL taksitle alabilirsiniz!
SOMON BALIĞI: Omega-3 yağ asitleri, yüksek kaliteli protein ve B12 vitamini içerir. Kafa derisini güçlendirir.

BEYAZ ET: Yüksek kaliteli protein içerir. Bu da sağlıklı saç için çok önemlidir. Proteinin düşük kaliteli olduğu beslenme şekillerinde saç güçsüz, mat görünümlü, soluk renkli olur.

YEŞiL SEBZELER: Ispanak, brokoli gibi sebzeler zengin demir, kalsiyum içerir, ayrıca A ve C vitamini kaynağıdır. Doğal saç kremleridir.

SÜT ÜRÜNLERi: Yarım yağlı süt ürünleri ve süt, kalsiyum ve mineral kaynağıdır.

HAVUÇ: Tam bir A vitamini deposudur. Kafa derisini güçlendirir.

YUMURTA: Katı, rafadan, omlet farketmez, yumurta saç için çok ama çok faydalı.
Öncelikle bu gıda, aklınıza gelebilecek en yoğun protein kaynağı. İçerdiği biotin de saç güzelliği için önemli.

FASULYE: Kuru fasulye saç sağlığı için olmazsa olmaz… Bol miktarda da demir, çinko ve biotin içerir. Biotin, saç için büyük önem taşır.

saçlar-beslenme

KELLİĞE KAN BOTOKSU
İtalya’da yapılan bir araştırmada bilim adamları gençleştirme için kullanılan kan botoksu yönteminin saç çıkarma için de kullanılabileceğini ortaya çıkardı. Kişinin kendi kanındaki kök hücrelerin, saç derisi altındaki ölü saç hücrelerinin yerini almasını sağlayan bilim adamları bu yöntemle kel bir insanın tekrardan saçlarına kavuşabileceğini belirtiyor. Henüz deney aşamasında olan bu yöntem, bilim adamlarına göre tüm dünyada kelliği ortadan kaldıracak. Bu yöntem aynı zamanda ‘vampir detoksu’ olarak da anılıyor.

BEYAZLARA ARTIK SON!
Hollanda, Almanya ve İngiltere’den bilim adamlarının ortak yaptığı bir çalışma saçları beyazlayanlar için müjde verirken, saç boyası imalatçıları ise geleceklerini kaybetmek üzere… Bilim adamlarının geliştirdiği hap saçların beyazlaşmasını önlerken aynı zamanda beyaz saçların da birkaç ay gibi bir sürede eski ojinal rengini kazanmasını sağlıyor. İlaç yakında satışa sunulacak.

Ensonhaber.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir