SAĞLIKLI SAÇLAR İÇİN GEREKLİ 0N BESİN

saglikli-saçlar

Saçlarınızın güzelliğini ve sağlığını korumak için hem dışarıdan hem içeriden bakım yapmalısınız. Beslenme programınızda değişiklikle daha sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak besin önerilerimize göz atın!

 

Omega 3 ve E vitamini desteği sağlayan ceviz; hem saçlarınızın daha çabuk uzamasını hem de saç tellerinin kalınlaşmasını sağlıyor.

 

C vitamini içeren domates; saç oluşumun temel yapısı olan kolajen üretiminde önemli rol oynar. Domatesi püre haline getirip saç maskesi olarak da uygulayabilirsiniz.

 

İçerdiği B vitamini sayesinde yeni saç oluşumunu ve var olan saçların sağlığını korumaya yardımcı havuç; beslenme planınızda mutlaka yer almalı…

 

C vitamini kaynağı olan kivi, sağlıklı saçlar için tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Kivi, cilt sağlığını korumak için de size yardımcı olacaktır.

 

Günlük protein ihtiyacının büyük bölümünü karşılayan yumurta; saç sağlığı için olmazsa olmaz besinler arasında bulunuyor. Günde bir adet haşlanmış yumurta yemek hem vücut hem saç sağlığınızı güçlendiriyor.

 

B vitamini açısından zengin besinlerden biri olan bezelye; saç uzamasını hızlandırır ve saç diplerine oksijen taşınmasını sağlar. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız; daha fazla bezelye tüketmeye özen gösterin.

 

A ve C vitamini açısından zengin besinlerden biri olan ıspanak; saç derisinin sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Düzenli olarak ıspanak tüketen kişilerde kepek, mantar gibi saç sorunlarına rastlanmıyor.

 

Son dönemin her derde deva sebzelerinden biri olan brokoli; uzun ve sağlıklı saçlar için en büyük yardımcınız… İsterseniz salatasını yapın, isterseniz çorbasını ama mutlaka brokoli tüketin!

 

Saçınız parlak olması için yeşil çay için! Kepek sorununa son vermek için saçlarınızı yeşil çayla yıkayabilirsiniz.Omega 3 yağı içeren somon; hem genel vücut sağlığınız hem de saç sağlığınız çok değerli bir besin…

 

Saçlarınızın sağlıkla uzamasını istiyorsanız; beslenme programınızda somona yer açın.

 

MSN Türkiye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir