SAĞLIK TURİZMİ GELECEK VADEDİYOR

ŞİFALI SU (1)

Sağlık Turizminde Biz de Varız”.
BUSAT Tümbüldek Kaplıcaları’na çıkarma yaptı.
Bursa ‘Arap Turizm Buluşması’na hazırlanırken, Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) da kentin sağlık turizmindeki vizyonuna destek vermek amacıyla Mustafakemalpaşa’daki Tümbüldek Kaplıcaları’na inceleme gezisi düzenledi.
BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’ın misafiri olarak ilçe sınırları içinde yer alan termal kaynak Tümbüldek Kaplıcaları’nda incelemelerde bulundu. BUSAT heyeti, Bursa’nın tarihsel süreçte bir termal sağlık kenti olduğuna ve kaynakların sağlık turizminde daha iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan Tümbüldek Kaplıcaları’nın bölge için çok önem taşıdığını belirterek, yaptıkları yatırımlarla “sağlık turizminde biz de varız” dedi. Doğal güzelliklere zarar vermeden geleceğe taşımak yönünde bir misyon edindiklerini anlatan Başkan Kurtulan, Bursa’nın değerlerinin doğru projelerle duyurulması ve sahip çıkılmasının önemine işaret etti. Kurtulan, “Bursa termal ve sağlık turizminde bir merkezdir. Tümbüldek Kaplıcaları, miladi yıllardan bugüne varlığını sürdüren, şifalı suyu, iki kubbeli hamamı ile aynı zamanda tarihi bir değerdir. Yaptığımız yatırımla önümüzdeki aydan itibaren tedavi ve konaklama için hizmete başlayacaktır” dedi.

TERMAL Kaynaklar İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ

BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin Türkiye’nin Avrupa’da termal Kaynaklar yönünden birinci, dünyada yedinci sırada olduğunu ama bu kaynaklarını yeterince değerlendiremediğini belirtti. Bursa’nın tarihsel süreçte bir termal sağlık kenti olduğunu belirten Başkan Esgin, “Türkiye ile Arap dünyası arasındaki ilişkileri geliştirecek olan ‘Arap Turizm Buluşması’, Bursa’nın turizm kenti olması yönünde önemli bir fırsattır. BUSAT olarak aynı zamanda, sadece kent merkezinin değil Bursa çevresinde de önemli termal kaynakların sağlık turizminde daha iyi değerlendirilmesi, dünya standartlarında tesislerin kazandırılması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

TÜMBÜLDEK SAĞLIK TURİZMİNE KAZANDIRILMALI

Bu kapsamda Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki termal kaynağın özelliklerinin çok önemli olduğunu anlatan Başkan Esgin, sözlerini şöyle tamamladı; “Tümbüldek’teki kaynak suyu, ideal anlamda termal su özelliklerini taşımakta ve aynı zamanda yeterli sıcaklık ve mineral oranlarıyla bir şifa kaynağıdır. Mutlaka yeni yatırımlarla sağlık turizmine kazandırılması gereken bir bakir fırsattır. BUSAT olarak bölgemizdeki sağlık ve termal fırsatların değerlendirilmesi için atmosfer oluşturmak bizim önemli bir misyonumuzdur. Göreceksiniz ki Bursa, fırsatlarını yatırıma çevirecek bir sinerjiyi bu konuda gösterecektir.”

haberler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir