“SAĞLIK GÜZELLİKTİR!” (Video)

vogue

Moda dünyasında sıfır bedene tepkiler çığ gibi büyüyor. Bazı ünlü modacılar sıfır beden mankenlerle çalışmayacaklarını açıkladılar. Bu trende dünyanın en önemli moda dergilerinden Vogue de katıldı.

Dergiyi çıkaran Conde Nast İnternational’den yapılan açıklamada bundan sonra derginin sayfalarında sadece sağlıklı mankenlerin fotoğraflarına yer verileceği açıklandı.Bu açıklamadan çıkan sonuç şu: Vogue, bundan böyle 16 yaşından küçük veya yeme bozukluğu çeken modellere sayfalarını kapıyor.

Ünlü moda dergisi Vogue’nin sağlığı güzellik olarak tanımlaması ise geniş çevrelerde olumlu karşılandı. Aynı kararların diğer moda dergileri ve moda evlerinin alması ise pekçok kişinin ortak dileği.

Derginin bu karar doğrultusundaki uygulaması ABD, Çin, İngiltere ve Fransa baskılarında haziran ayında başlayacak.

Bu karar, kendilerine rol-model olarak model ve mankenleri seçen milyonlarca kadın için büyük önem taşıyor. Çünkü son yıllarda yeme bozukluğu olarak da bilinen anoreksiya hastalığına karşı bir duruş sergilenmiş oluyor.

Moda devi Vogue’nin model-mankenlerini seçerken tercihini sağlıktan yana kullanmasının emsal teşkil edeceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir