PINAR’DAN AÇIKLAMA GELDİ

pınar-süt-et

Pınar’dan raporlu savunma
Pınar Et’ten, ‘Uzun Soyulmuş Sosis-Yüzde 100 Dana’ adlı ürünlerinde kanatlı eti tespit edildiği haberleri ile ilgili yapılan açıklamada, “Hiçbir ürünümüzde ‘taklit’ ve ‘tağşiş’ olarak nitelendirilebilecek bir durum söz konusu değildir” denildi.
Pınar Entegre Et ve Un Sanayii A.Ş.’den yapılan basın açıklamasında, “Bugün (5 Hazi)saat 16.00 itibariyle bazı internet sitelerine düşen bir haberde şirketimizde üretilen ‘Uzun Soyulmuş Sosis-Yüzde 100 Dana’ ürünümüzde kanatlı eti tespit edildiği yer almakta ve buna bağlı olarak şirketimizin tağşiş yaptığı izlenimi oluşturulmaya çalışılmaktadır. Kurulduğu günden bu yana Türk halkının yaşam kalitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren, yasalara ve etik kurallara bağlılığı birincil öncelikleri arasında bulunduran Pınar Et’in, böyle bir haberde bahsi geçmesi büyük üzüntüye neden olmuştur.

Pınar Et olarak, sadece ‘Uzun Soyulmuş Sosis – Yüzde 100 Dana’ ürünümüz değil, bütün ürünlerimiz etiketlerinde belirtilen içerik bilgileriyle uyumlu olarak üretilmekte olup, hiçbir ürünümüzde ‘taklit’ ve ‘tağşiş’ olarak nitelendirilebilecek bir durum söz konusu değildir. Adı geçen ‘Uzun Soyulmuş Sosis – Yüzde 100 Dana, 52228 parti numaralı’ ürünümüzün, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Laboratuarı’nda yapılmış analiz raporunda da görüldüğü üzere, ürünümüz yüzde 100 dana eti içermekte olup, ürünümüzde herhangi bir uygunsuzluk bulunmamaktadır” ifadeleri yer aldı. Konuyla ilgili hukuki sürecin başlatılacağı belirtilen açıklamada, “Tüketicilerimiz, hiçbir şüpheye kapılmadan tüm ürünlerimizi her zaman olduğu gibi gönül rahatlığıyla tüketmeye devam edebilirler. Pınar Et olarak bu yanlış ve haksız değerlendirmeye dayalı açıklama ile ilgili kanuni haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız” denildi.

 

Medyaloji.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir