ORHANELİ JEOTERMAL CENNETİ

aslanlı

Bursa’nın Orhaneli ilçesi jeotermal turizminde atağa geçiyor. Geçen yıl hizmete giren Aslanlı Jeotermal Kaplıcaları, oksijen dolu havasının yanı sıra kaplıca turizmi ile de yerli ve yabancı turistleri bekliyor. Kanyon’a yürüyerek 3 kilometre uzaklıkta olan kaplıcalarda, hem tatil imkanı sağlanıyor, hem de kanyon turizmi canlandırılıyor. Modern yapılan apart türü odalarda üst düzey konfor ile rahat tatil imkanı sunuluyor.

58 DERECEDE KAPLICA KEYFİ
Aslanlı Jeotermal Kaplıcaları işletmecisi İsmail Aslan, “Jeotermal suyumuzu 6 kilometre uzaklıktan getiriyoruz. Kaynağında 67 derece olan sıcak su, kaplıcalarda 58 dereceye düşüyor. Sağlık Bakanlığı raporlarına göre suyun içindeki mineraller 1801 gram ölçümünde. Apart dairelerde kalan misafirlerimiz sosyal tesislerimizden faydalanabiliyor. Yaz-kış günün her saatinde apart evlerde sıcak su imkanı sunuluyor. Sauna ve havuzunda sıcak su banyolarının ardından doğa ortamında oksijen depolayan misafirlerimi, saha sağlıklı bir şekilde buradan ayrılıyor. Bursa ile mesafesi 50 kilometre olan kaplıcalarımız, Orhaneli’ye 4 kilometredir. Buradan Kanyon’a da yürüyüş yapılarak, misafirlerimiz hem sağlık turizmi hem doğa turizmi yapabilirler” dedi.

Öte yandan uzmanlar, ister müzmin bir rahatsızlığı olsun, isterse sağlıklı, herkesin hastalık durumlarında tedaviyi güçlendirmek, sağlıklı durumlarda ise bağışıklık sistemini güçlendirmek için yılda bir kez kaplıca kürü almasını öneriyor.

KAPLICALARIN TEDAVİ MAKSATLI OLARAK ÖNERİLDİĞİ HASTALIKLAR:

SOLUNUM SİSTEMİ HASTALIKLARI: Astma bronşiyal, kronik bronşit, alerjik üst solunum yolları hastalıkları, pnömokonyoz.

CİLT HASTALIKLARI: Egzama, akne, sedef hastalığı.

KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARI: Eklem hastalıkları, kireçlenmeler, yumuşak doku romatizmaları, bazı romatizmal hastalıklar, yaralanmalar sonrası oluşan hasarların tedavisi.

KALP DOLAŞIM SİSTEMİ HASTALIKLARI: Kalp yetmezliği, dolaşım bozukluğu, hipertansiyon, arter hastalıkları.

MİDE BAĞIRSAK HASTALIKLARI: Mide hastalıkları, şeker hastalığı (diyabet), şişmanlık (obezite), gut, karaciğer yetmezliği tedavisi.

BÖBREK VE İDRAR YOLLARI HASTALIKLARI: Kronik sistit, kronik böbrek taşları, fonksiyonel yetmezlik.

KADIN DOĞUM HASTALIKLARI: Genital organın kronik hastalıkları, kısırlık, ameliyat sonrası hastalıklar, ağrılı ve zor adet görme, genital akıntı.

NÖROLOJİK HASTALIKLAR: Omurga hastalıkları, travmatik lezyonlar, inme rehabilitasyonu.

 

bursadabugun.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir