‘ORGANİKOS’ AİLESİYLE TANIŞMAYA HAZIR MISINIZ?

patlıcan

Sağlık Bakanlığından sebze ve meyveleri sevdirmek için ilginç formül..

Dünyanın dört bir yanında yaşayan dört meyve ve sebze 2003 yılında Türkiye’ye gelir. Karakterlerin süper güçlerini fark eden TT Çocuk ve Türk Telekom İstanbul yakınlarında bir Organikos süper yetenek okulu açar ve Organikoslar’ın İstanbul maceraları başlar. Sağlık Bakanlığı, sebze ve meyvelerle sağlıklı yaşamı özellikle çocuklara artık animasyon ürünü ‘Organikos’ ailesiyle anlatacak.

Sağlık Bakanlığı, sağlıklı beslenme ve obeziteyle savaş gibi kampanyalarından sonra şimdi de sebze-meyve tüketimini teşvik için çalışma başlattı. Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesi, siteyi ziyaret edenleri rengârenk bir animasyonla karşılıyor. ‘Organikos ailesi’ bilgisayarın ekranının bir köşesinden göz kırparak, insanları kendileriyle tanışmaya davet ediyor. Sağlıklı yaşam ve çocuklara sebze meyveyi sevdirme projesinin bir sonucu olan Organikos ailesinin hikâyesi de, sitede detaylı bir şekilde yer alıyor.

Süper yetenekleri var

2003 yılında başlayan hikâyenin kahramanları, İstanbul’a dünyanın dört bir yanından gelmiş dört meyve ve sebze. Kimsenin farkında olmadığı süper yeteneklere sahip sebze ve meyveler için TT Çocuk ve Türk Telekom İstanbul yakınlarında bir Organikos Süper Yetenek Okulu açıyor ve kahramanların her biri 3-4 dakikadan oluşan animasyon çalışması olan maceraları başlıyor.

Organikos ailesinin kahramanları arasında bulunan Karot, Afganistan’dan gelen bir havuç. Pilot ve mühendis olan Karot’un gizli yeteneği, çok iyi görme, x ışınlarını görme ve cisimlerin içini görebilme. Özelliği yeni uçan aletler tasarlayabilmek olan Karot’un temel kişilik özelliği ise ‘kendine güven’. Meksika’dan gelen güzel hemşire ‘Berbi’ ise bir biber. ‘Acıyı hissetmeme’ yeteneğine sahip olan Berbi’nin kendisini farklı kılan özelliği ise başkalarını iyileştirebilmek. Berbi’nin kişilik özellikleri de ‘süslü, otoriter ve eli maşalı olmak’ diye sıralanıyor.

Çin’den gelen yoga üstadı patlıcan kahramanın adı, Patleechan. Nesneleri ve bireyleri beyin gücüyle kontrol edebilen Patleechan, sezgilerinin gelişmişliğiyle dikkat çekiyor. Patleechan da ‘genç, balıketli olmasına karşın fit ve modayı takip eden’ bir karakter. Bıçkın delikanlı Muzaffer Malezya’dan Türkiye’ye göç etmiş bir muz. Çok hızlı koşabilen, yön bulabilen ve iyi bir sürücü olan Muzaffer, Fiat 500 marka otomobil kullanıyor.

Bu dört ilginç karakterden oluşan Organikoslar, her bir bölümde hayattan bir sorunla baş etmeyi ve kendi içlerinde bulunan yetenekleri kullanmayı öğrenecek. Organikosların öğrenecekleri konular arasında ‘hızlı koşma ve kovalama, teknolojik araştırma ve geliştirme, kötüleri etkisiz hale getirme, şan ve şöhretle baş etme, acı hissetmeme, hızlı kıyafet değiştirme ve yere sorunsuz konabilmek’ de yer alıyor.

Radikal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir