“MİLYONLARI AÇ BIRAKMAK GDO’YLA DAHA KOLAY!”

ingilizyazar

F.William Engdahl, gıda konusuna evrensel ölçekte bakan önemli bir yazar. Türkiye’de gıdave gıda güvenliği konularıyla ilgili söyleşiler yapan yazarın ortaya koyduğu yorumlar insanın uykularını kaçıracak cinsten…

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, 6 yıldır Feriköy’de kurulan Şişli %100 Ekolojik Pazarlarda yaptığı ekoloji söyleşilerine devam ediyor. Bu kapsamda 14 Nisan Cumartesi günü düzenlenen söyleşinin konuğu iktisatçı yazar F. Willliam Engdahl’di. Engdahl, “GDO’lu Tohum ve Gıdalarla Türkiye ve Dünyada Açlık” başlıklı söyleşide Türkçeye yeni çevrilen “Sahte Domuz Gribi, Sahte Gıdalar – “Üstün Irk Yaratma – Dünya Nüfus Azaltımı Projeleri” kitabını da imzaladı.

İktisatçı yazar F. Willliam Engdahl, Buğday Derneği’nin ekoloji söyleşileri kapsamında 14 Nisan Cumartesi günü Şişli %100 Ekolojik Pazar müdavimleriyle buluştu.

İki yıl önce de yine Buğday Derneği’nin konuğu olarak Şişli %100 Ekolojik Pazara gelen F. Willliam Engdahl, “GDO’lu Tohum ve Gıdalarla Türkiye ve Dünyada Açlık” başlıklı söyleşi kapsamında Türkçeye yeni çevrilen “Sahte Domuz Gribi, Sahte Gıdalar – “Üstün Irk Yaratma-Dünya Nüfus Azaltımı Projeleri” kitabını da imzaladı.

Bilim+Gönül Yayınları tarafından Levent Kartal’ın çevirisiyle yayımlanan kitabında Engdahl, “…Milyonları aç bırakmak, gıdayı biyolojik ve ekonomik silâh olarak kullanmak kalıtımı değiştirilmiş tohumlarla daha da kolay. Kalıtımı değiştirilmiş, sahte gıdalar sayesinde yeni, olmadık hastalıklara maruz bırakılıyoruz. Tohum şirketlerinin gıda kontrolü ile dünya nüfusunun azaltımı gerçekleşiyor” diyor.

Yazara göre aile planlaması, doğum kontrolü, tarımda sözde “yeşil devrim”, moleküler biyolojideki gelişmeler, biyo-yakıt, biyo-teknoloji, Dünya Sağlık Teşkilâtı, Dünya Bankası, Rockefeller Vakfı ve daha niceleri hep bu gizli amaca kilitli. Küçük bir elit dışında kalanlar ise bu gizli amaçtan habersiz. Oysa biyo-savaş için hazırlıklar aralıksız devam ediyor. Domuz gribi diye bir salgın korkusu yaratılarak insanlar aşıyla boş yere hasta ediliyorlar. Daha önce Kuş Gribi ile küçük tavuk çiftliklerine büyük bir darbe vurulmuş tavuk üretim işi dünyada beş büyük şirketin tekeline girmişti.

“Küresel Hâkimiyet” ve “Ölüm Tohumları” kitapları da geçtiğimiz yıllarda Türkçeye çevrilen ve çok okunan F. Willliam Engdahl’ın söyleşisi Şişli %100 Ekolojik Pazar müdavimlerince büyük ilgiyle izlendi.

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Şişli %100 Ekolojik Pazardaki ekoloji söyleşilerine devam edecek.

Bugday.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir