KULLANDIĞINIZ ÜRÜNÜN SAHTE OLMADIĞINDAN EMİN MİSİNİZ?

sahte ilaç

Sahte bandrollü kaçak ilaçlar piyasada kol geziyor. Yetkililer uyarıyor…

Kendi ürettikleri bandrollerle vatandaşa sahte ilaç sattılar. Eskişehir Emniyeti’nin düzenlediği operasyonlarda gümrük kaçağı olduğu tespit edilen ve orijinalini aratmayan sahte bandrollü ilaç ve zayıflama ürünleri ele geçirildi.

Eskişehir Emniyeti’nin düzenlediği operasyonlarda gümrük kaçağı olduğu tespit edilen ve orijinalini aratmayan sahte bandrollü ilaç ve zayıflama ürünleri ele geçirildi. Piyasa değeri 150 bin TL olan malların satışını yaptığı tespit edilen 3 şahıs adliyeye sevk edildi.

Eskişehir Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, gümrük kaçağı ilaç ve sahte zayıflama ürünlerinin satışının yapıldığı konusunda il merkezinde istihbari çalışmalar başlattı. Yaklaşık 6 boyunca şahısları takip eden ekipler, E.T.’nin (33) işyerinde ve internet üzerinden açmış olduğu sitelerde Sağlık Bakanlığı’nca yasaklanan zayıflama ürünleri ve gümrük kaçağı cinsel güç artırıcı ilaçlar sattığını tespit etti.

Çalışmalarını detaylandıran ekipler, E.T. (33) – S.B. (28) ve İ.P.(22) isimli şahısların, birbirleri ile koordineli ve planlı bir şekilde, Sağlık Bakanlığı’nca yasaklanan zayıflama ürünleri ve gümrük kaçağı cinsel güç artırıcı ilaç sattıklarını belirledi. Yapılan operasyonda; gümrük kaçağı toplam 60 bin tablet bitkisel gıda takviyesi ve cinsel güç artırıcı ürün, 51 bin 900 tablet bitkisel gıda takviyesi ve cinsel güç artırıcı ürün, 17 bin 722 tablet bitkisel gıda takviyesi ve cinsel güç artırıcı ürün ele geçirildi.

Gözaltına alınan 3 şüphelinin, ikamet, işyeri ve araçlarında yapılan aramalarda faturası ibraz edilemeyen gümrük kaçağı olduğu değerlendirilen toplam 2 bin 255 tablet bitkisel gıda takviyesi ve cinsel güç artırıcı ürüne el konuldu. Şüpheliler, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa ve TCK 187 Mad. Muhalefet suçlarından haklarında işlem yapıldı. Şüphelilerden İ.P. ifadesinin alınmasından sonra serbest bırakıldı. Şüphelilerden E.T. ve S.B. ise adliyeye sevk edildi.

Yetkililer, sahte ilaçların, insan sağlığı açısından zararlarının birçok olayda ortaya çıktığını ve ölüme sebebiyete kadar ulaşan sonuçlar meydana getirdiğini ifade etti.

Anadoluhaber.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir