İSRAİL’İN TOHUMUNA MUHTAÇ DEĞİLİZ

mehdieker
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye’nin tohum üretiminde İsrail’e bağlı olmadığını, halkın yanlış bilgilendirildiğini söyledi. Bakan Eker, “Bu yanlış bir bilgi. Bu bir efsane insanlar onu söylüyor. İsrail demek ki bu konuda çok etkili propaganda yapmış. Biz anlata anlata İsrail propagandasını silemedik. Bizim hiçbir şekilde bağımlılığımız bağlılığımız söz konusu değil. Asla muhtaç değiliz” dedi.

Temaslarda bulunmak üzere Balıkesir’deDSİ 25. Bölge Müdürlüğü Çayırhisar Tesisleri’nde tarım sektöründeki sivil toplum kuruluşları ve üreticilerle koordinasyon toplantısı yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, bugün Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan’ı makamında ziyaret etti. Vali Yılmaz Arslan, konuklarına zeytin ve zeytinyağı çeşitlerinden oluşan kahvaltı ikram etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, ile Balıkesir milletvekilleri Tülay Babuşcu, Ali Aydınlıoğlu’nun da bulunduğu ziyarette Eker, Türkiye’de ilk defa AK Parti iktidarı döneminde projelendirilen, Edremit Körfezi’ndeki balıkçılığı ve balıkçılık kaynaklarını koruyacak, gelişmesine yardımcı olacak, turizm, dalış ve su altı avcılığına da yarar sağlayacak yapay resiflerin, deniz dibine bırakılacağını kaydetti. Vali Arslan kahvaltının ardından konuklarına Yağcıbedir halısı ile Balıkesir kolonyası hediye etti.

Valilik çıkışında Eker’in yolunu kesen bir esnaf, bakanı, kaymak, zeytin, zeytinyağı ve Balıkesir’de üretilmiş ürünlerle donatılmış kahvaltı masasına davet etti. Bu isteği kırmayan Eker kahvaltılıkların tadına bakarken, çay ikramını zaman kısıtlılığı nedeniyle kabul etmedi.

Daha sonra AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret eden Eker, Türkiye’nin 62 milyar dolarlık tarım üretimi ile dünyada 6’ncı sıraya yükseldiğini vurguladı. Hükümet olmadan önce Türkiye’nin dünya sıralamasında 11’inci olduğunu hatırlatan Eker, “Tarım alanlarında bir değişme yok, alan aynı. Türkiye yeni topraklar kazanmadı. Aynı toprakta 62 milyar dolar hasıla elde ediyoruz ve Türkiye’nin sıralaması dünyada 6’ncılık. Avrupa’da son 3 yıldır birinciyiz. Acemi şansı değil bu, kuş taşa değdi değil” dedi.

Milliyet / (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir