GDO’SUZ TARIM KAMPANYASI

turktob_gdo

Türk Tohumcular Birliği GDO’suz tarım kampanyasına hazırlanıyor..

Türkiye Tohumcular Birliği TÜRKTOB, yerli ve yabancı tüketicileri GDO konusunda doğru bilgilendirmek amacıyla 1 ay sürecek müthiş bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında Ankara, Adana, İstanbul ve İzmir gibi illerde bulunan havaalanlarının iç ve dış hatlar terminallerindeki billboardlara Türkçe ve İngilizce “GDO’suz tarım yapılan topraklara hoş geldiniz” yazılı afişler asıldı.

GDO konusunda kamuoyundaki yanlış bilgilendirmenin önüne geçmeyi amaçlayan Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB), 1 ay sürecek kampanya ile Türkiye’de üretilen tarım ürünlerinin güvenli olduğunu, yerli ve yabancı tüketicilerin bu ürünleri güvenle alabileceklerini, Türkiye topraklarının GDO yönünden temiz olduğunu ve topraklarımızın GDO’lu tohumlara kapalı olduğunu tüm dünyaya duyurmak istiyor.

Bu amaçla havaalanlarının iç hatlar terminallerinde bulunan billboardlara “GDO’suz tarım yapılan topraklara hoş geldiniz”, dış hatlar terminallerinde bulunan billboardlara da “Welcome to the lands of non-GMO agriculture!” yazılı afişler asıldı.

İstanbul, Ankara, Adana, İzmir ve Bodrum’da 30 Mayıs 2012’ye kadar devam edecek olan kampanya Antalya’da da 16 Haziranda sona erecek.

Konu ile ilgili bilgi veren TÜRKTOB Başkan Hakkı Şafak Ses, şunları söyledi:

“Türkiye’de ekilen tohumlar ve topraklarımızda üretilen tarım ürünleri ile ilgili yanlış bilgileri ve kabulleri vatandaşlarımızın hafızasından silene kadar benzer kampanyalarınız sürecektir.”

turktob.org.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir