Fitoterapist Dr.Ümit Aktaş’ın yeni kitabı Mutluluk Kürleri’nde neler var?

Fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş’ın beklenen “MUTLULUK KÜRLERİ” adlı kitabı çıktı. Kitap; beslenme, sağlık,zayıflama, fit kalma, mutluluk gibi konularda başucu kitabı olmaya aday görülüyor. Mutluluk Kürleri adlı kitapta başka neler yer alıyor? Dr. Ümit Aktaş’ın son kitabı, 21 günde Yeni Nesil Beslenme Programı ile enerji artırma, zayıflatma, depresyonu yenme ve kronik yorgunluğa son vermeyi amaçlıyor. Kitap, tüm kitapçılardaki raflarda yerini almış durumda ve okurlarını bekliyor.

MUTLULUK_KURLERi_KAPAK

Mutluluk sağlıkla, sağlık mutlulukla mümkündür. Bağışıklık sisteminin dengeli ve güçlü çalışmasının ilk şartı yaşam sevincidir.
Doğru beslenme ve bitkisel kürlerin gücüyle yaşamdan keyif alabilirsiniz.
Bu kitap modern yaşamın en önemli sorunlarına, bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış gerçeklerin ışığında bakıyor. Katkı maddeleriyle dolu işlenmiş gıdalarla gelen depresyon, stres, hâlsizlik, fazla kilolar ve uyku problemi, vücudunuzun imdat sinyalleridir. Bu sorunları ilaçlar çözmez, aksine daha da kötüleştirir.
Şifa gıdanızdadır.
Mutluluk Kürleri’ni yeni başlangıçlara vesile olması için yazdım. Kitaptaki 21 günlük beslenme modelini uyguladığınızda…
• Kendinizi hiç olmadığınız kadar enerjik ve dinç hissedeceksiniz!
• Fazla kilolarınızı vereceksiniz. Hem de hiç aç kalmadan!
• Uykunuz düzene girecek!
• Depresyondan kurtulmaya başlayacaksınız!
• Hayata pozitif bakacaksınız!
• Ve kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu hissedeceksiniz!
En önemlisi, Mutluluk Kürleri’ni okuduğunuzda, şifanın fıtratı ile oynanmamış gerçek gıdada olduğunu anlayacaksınız. Hipokrat’ın binlerce yıl önce söylediği gibi:
“Besininiz ilacınız, ilacınız besininiz olsun.”

ÜMİT AKTAŞ KİMDİR?

1970 doğumlu olan Dr. Ümit Aktaş, Türkiye’de “Fitoterapi” uzmanı olarak eğitim alan ilk Tıp doktorlarından biridir.

Tıp Fakültesi eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı.  Akupunktur Uzmanlık eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde bitirdi.  Aktaş, Fitoterapi Yüksek Lisans eğitimini ise Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladı.

İstanbul’da kendi kliniğinde hasta kabul eden Dr. Ümit Aktaş, halen Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görev yapıyor.

Dr. Ümit Aktaş, İlaçsız Yaşam ve Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi adlı kitaplarını yazdı.

FİTOTERAPİ NEDİR?

Fitoterapi bitkilerle tedavi anlamına geliyor. “Fitoterapi”terim ilk olarak Fransız hekim Henri Lenclerc (1870-1953) tarafından La Presce Medical adlı tıp dergisinde kullanıldı.

Hastalıkları tedavi etmek için insanoğlu çok eski çağlardan beri bitkilerden fayda ummuş ve karşılığını da almıştır. Günümüzde fitoterapi Eczacılığın Farmakognozi ana bilim dalınca ele alınır. Geçmişteki fitoterapi uygulamaları ile günümüz arasında en büyük fark artık bitkilerin bütünüyle değil, faydalı parçalarının tedavi amacıyla kullanılmasıdır. Örneğin eskiden bir bitkinin uçucu yağından faydalanmak için onun çayı yapılıp içilirken şimdi o bitkideki uçucu yağ ekstre edilerek tek başına kullanılmaktadır. Bu da bitkinin diğer faydasız ancak yan etkileri de olabilen bölümlerinden hastayı uzak tutmayı sağlamaktadır. Günümüzde fitoterapinin en çok geliştiği ülke Almanyadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir