DETOKS İÇİN MUCİZE BESİNLER

detoksKan, karaciğer, bağırsaklar ve diğer birçok organımızı temizlemek için birçok detoks programı vardır. Bazen en kolayı ise temizleyici besinleri günlük beslenmenize katmaktır. İşte size bu işe yarayacak 6 besin…

1) Sarımsak : Yiyebileceğiniz en kuvvetli detoks besinidir. Karaciğeri güçlendirir. Tüm antioksidanların anasıdır denilebilir. Aynı zamanda bir çok değişik sülfür bileşenine ve selenyuma destektir. Ayrıca en etkili geniş spektrumlu antimikrobiyal besindir.

2) Yeşil Yapraklıklar: Mangırotu, ıspanak, buğday çimi gibi klorofil yönünden zengin bu sebzeler doğanın yeşil mucizesidir. Klorofil doğal kan yapıcıdır, klorofil toksik bakterilerin büyümesini durdurur.

3) Narenciye: Güne taze sıkılmış limon, yeşil limon, portakal veya greyfurt gibi meyveler vücudunuzu temizler. C vitamin yönünden de zengindir. C vitamini vücuttan civa, kadmiyum, aluminyum gibi ağır metallerden temizlenmesini sağlar.

4) Çiğ Sebzeler: Brokoli, soğan, lahana, mangırotu, brüksel lahanası, kuşkonmaz, enginar, havuç, karnabahar, pancar ve zerdeçal vücudu temizler ve toksinlerden korur. Karaciğeri temizlemeye yardımcı olur.

Çiğ olarak tüketmek zor olursa suyunu da içebilirsiniz.

5) Chia,kenevir tohumu: Omega 3 yağları bakımından zengindir ve mükemmel bir bağırsak temizleyicidir.

6) Deniz sebzeleri, yosunlar: Yüksek alkali etkileri olduğu için sindirim sistemi detoksu için birebirdir.

 

Bitkiblog.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir