Canan Karatay son günlerde en çok tartışılan konulardan biri olan Palmiye yağının kanserojen olup olmadığını Kanal D Ana Haber Bülteni’nde Ahmet Hakan ile konuştu… Palmiye yağı gerçekten zararlı mı? Palmiye yağının yer aldığı ürünler kanser mi yapıyor? Palmiye yağı neden bağımlılık yapıyor? Palmiye yağında kokain etkisi mi var? Kamuoyunun en çok merak ettiği konuya Canan Karatay açıklık getirdi… İşte o haber…

Prof. Dr. Canan Karatay, Kanal D Ana Haber Bülteni’nde Ahmet Hakan’ın konuğu oldu ve palm yağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü çikolata-fındık ezmesi Nutella’nın da içerdiği palmiye yağı nedeniyle kanserojen olduğunun gündeme bomba gibi düşmesini ardından Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtlayan Canan Karatay çok önemli bilgiler verdi.

“Palmiye yağı trans yağdır, zeytinyağı gibi değildir. Bildiğiniz gibi trans yağlarının insan vucudunda kanser yaptığını biliyoruz” diyerek sözlerine başlayan Karatay, işlem görmüş bütün yağlarda trans yağlarının bulunduğunu, bunlardan uzak durulması gerektiğini vurguladı.

https://www.youtube.com/watch?v=j1xn1nVo4QM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.