CAM ŞİŞEDE SU SATIŞI ARTIYOR

Suyu cam şişede satan şirketlerin sayısındaki artış dikkatlerden kaçmıyor. Gelişmekte olan yeniliğe Sırma’da katıldı. Özellikle son yıllarda tüketici hareketlerindeki bilinç, çeşitli sektörlerde kendini belli ediyor. Su firmaları tüketicinin daha doğal ve sağlıklı olduğu gerekçesiyle cam şişe hassasiyetini ıskalamak istemiyorlar.

Ancak pet şişe üretimi hala yaygınlığını koruyor. Hürriyet Ekonomi’ye konuşan Sırmagrup Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dişli, şu anki gerçekler ışığında suyu cam şişelerde satışa sunmanın zorluğuna dikkat çekti. Cam şişe ile pet şişeyi birbirine karıştırmamak gerektiğini söyleyen Dişli. “ Çünkü cam, pet şişe ile aynı işi yapamaz. Ne bu talebi karşılayacak bir üretim var Türkiye’de ne de lojistik imkan. Yılda 10 milyar adet pet ambalaj düşünürsek bunu cam ile karşılamak mümkün değil. Cam, daha butik olacak. Ayda ortalama 40-50 milyon adet pet şişe satılıyor. Camın ise 1.5-2 milyonda kalacağını düşünüyorum.” şeklinde düşüncesini ifade etti.

Ambalajlı ürünlerde son yıllarda gelişen tüketici bilinci doğrultusunda markalı su ürünlerine ilgi giderek artıyor. Sağlıklı yaşam için uzmanların “bol su için” önerisinin tüketicinin beyninde olumlu tepki aldığını kaydeden Davut Dişli, bu durumun su pazarında önümüzdeki dönemde büyüme kaydedeceğinin habercisi olduğunu sözlerine ekledi.

Dogalbilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir