BÖBREK TAŞINDA PIRASA MUCİZESİ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, troid hastaları için dereotunu önerirken, böbrek taşı rahatsızlığından dert yakınanlara ise pırasa tüketmeyi önerdi.

Pendik Belediyesi’nin, Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlediği “Sağlığın Bereketi” adlı konferansa konuk olan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, izleyicilerin çeşitli hastalıklarla ilgili sorduğu soruları cevapladı.

‘Dereotu’ büyük bir nimet

Troid bezleri çalışmayanlar için Dereotu’nun bir nimet olduğunu Söyleyen Prof. Dr. Saraçoğlu, “Sabah, öğle ve akşam birer tutam alacaksınız. Dereotu öyle bir nimettir ki, troidler yavaş çalışıyorsa hızlandırır, hızlı çalışıyorsa yavaşlatır. Normal seviyeye getirir. Ayrıca anne sütünü de arttırır” şeklinde konuştu.

Merdiven inerken veya çıkarken dizi ağrıyanlar için Kuşburnu’nun bulunmaz bir nimet olduğunu anlatan Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “4-5 gram kuşburnunu hafif ezin çatlasın. Daha sonra, bir tatlı kaşığı kadarını 5 dakika kadar kaynatıp için” dedi.

Böbrek taşı için ‘Pırasa’ tüketin

pirasanin-faydalari

Bir izleyicinin, ‘böbrek taşı olmaması için ne yapmalı?’ sorusuna Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu,”böbrek taşının oluşmaması için pırasa yeyin. Zeytinyağlı veya yemeğini yapabilirsiniz. Ancak içine pirinç veya havuç koymayacaksınız.” diye konuştu.

Hangi bitki hangi hastalığa çare

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü; “İki büyük lahana yaprağını, yani lahananın en dış iki yaprağını 15 dakika yarım litre suda kaynatıp için. Varis için birebir. Ne ağrı kalır, ne sızı. Daha ikinci günde ayaklarınızdaki ağrıların yok olduğunu hayretle göreceksiniz. İdrar yolu enfeksiyonu için Melisa Çayı birebir. Günde 3 defa içeceksiniz.

Yine Karnıbahar bulunmaz bir nimet. Haşlayıp suyunu içeceksiniz. Özellikle kadınlar kullansın. Hipertansiyon için bir su bardağı doğal Nar suyu içeceksiniz. Yanında 8-10 yaprakta Marul yiyeceksiniz. Bir yudum Nar suyu, bir yaprak Marul. Bir ay boyunca öğleden önce ve sonra günde iki kez uygulayın. Hem tansiyonu düşürüyor, hem de tedavi ediyor. Yanlız ilacı sakın kesmeyin. Vişne mevsimi geldiğinde bol bol vişne tüketin. Kas erimesi için birebir.” şeklinde konuştu.

Haber7.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir