Bembeyaz dişlere sahip olmanın doğal yolları

Araştırmalara göre insanların yüzde 18’i genellikle fotoğraflarda dişlerini gizlemeye çalışıyor. Sarı veya renksiz dişleriniz mi var? Bu dişlerini ne kadar fırçalarsa fırçalasınlar kahve, çay ve sigara içenler için üzücü bir gerçek.

Çoğu gıda dişlerde leke yapmaz ama kahve ya da sigara tiryakisiyseniz beyazlığını yitirmiş dişlere sahip olabilirsiniz. Eğer her yeme içmeden sonra dişlerinizi fırçalamak istemezseniz, üç ayda bir diş temizletmeye gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Kim bembeyaz dişlerle güzel bir gülümsemeye sahip olmak istemez ki?

Asıl iyi haber ise dişleri beyazlatmak için  doğal yolların var olduğu…

İşte o doğal uygulamalar:

Limon veya portakal kabuğu: Bu gıda ürünleri mideniz için çok sağlıklı; ama bunlar asit içeriği nedeniyle dişlerde mineyi yıpratabilir. Limon veya portakal kabuğunu dişlerinize yavaşça sürün ve daha sonra mutlaka dişlerinizi durulayın. Kötü nefes ortadan kaldırır. Aynı zamanda limon ve portakal çok iyi bir bakteriyel ajandır.

Çilek: Catherine Zeta Jones dişlerini çilekle beyazlatır. Kimin aklına gelirdi ki? Bu diş beyazlatma hilesi yaklaşık dört ya da beş çileğin püresi ile yapılıyor. Karışımı tüm dişleriniz üzerinde ovun. Deneyen insanlar bu karışımın hemen işe yaradığını söylüyor. Daha sonra dişlerinizi durulamayı unutmayın.

Hindistan cevizi yağı: Hindistan cevizi antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Sadece 5 ile 20 dakika boyunca dişlerinize bir kaşık kadar hindistan cevizi yağı sürün ve bekleyin. Daha sonra diş fırçası ve az miktarda macun ile dişlerinizi temizleyin. Çoğu insan hindistan cevizi mucizesine inanmamıştı;ama denediğiniz zaman siz de farkı göreceksiniz.

Elma sirkesi: Bu metot özellikle kahve ve nikotinin dişler üzerindeki inatçı lekelerini çıkarmak için mantıklı. Ancak kullanımı hakkında dikkatli olmalısınız, bir asit olduğundan günde bir kereden fazla kullanım diş minenizi kaldırabilir. Dişlerinizi az miktarda elma sirkesi ile fırçaladıktan sonra bir macun ile tekrar fırçalayın ya da ağzınızı çalkalayın.

Kabartma tozu ve hidrojen peroksit: Bu karışım doğal bir diş beyazlatıcıdır. Kabartma tozu ve küçük bir miktar hidrojen peroksiti az miktarda karıştırın. Karışımı diş fırçanıza sürerek her zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Hidrojen peroksit, bir anti-bakteriyel madde olup ağız ve diş eti temizleyicisi olarak çalışır. Kabartma tozu ise dişlerinizdeki lekeleri azaltacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir