BALDERESİ’NDEN KAMUOYUNA AÇIKLAMA (Video)

balderesi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın sahte bal üreten firmalara yönelik yaptığı operasyondan sonra bal üreticisi Balderesi firmasından açıklama yapıldı.

Firmadan yapılan açıklama aynen şöyle:

Değerli Tüketicilerimiz;

Bugün kimi yazılı ve görsel basında bal sektörü baz alınarak bu işi katkısızca yapan üretici firmalara, ballarında ticari glikoz varmış yada arılar tarafından yapılmadığına dair haberler yer almıştır. Bu tür haberlere itibar etmeyiniz, haksızca yapılan bu haberlerle güvenilir firmaları sahtekarlık yapıyormuş gibi göstermeye çalışıp adeta töhmet altında bırakmakta ve rencide etmektedirler.
Halkımızın ve kamunun menfaatini herşeyin üstünde tutan Balderesi olarak, bugüne kadar büyük bir kararlılıkla gerçek balın tüketiminin önemini defalarca vurguladık ve bu konuda sağlıklı bir çalışma ortaya konabilmesi için sürekli reklam ve balın faydalarını anlatarak tüketicilerimizi bilgilendirdik. Hatta daha önce yayınladığımız reklamlarda konunun hassasiyetini ve ehemmiyetini bir kez daha dile getirdik ve güven oluşturması adına analiz sonuçlarımızı bunun yanında dolum hatımmızı ve çağrı merkezi görüntülerimizi ekranlarımızda sizlerle paylaştık.

Bal tüketiminin ve sağlıklı yaşam için gerekli koruyucu hekimliğin başlatılmasına yönelik adım atılmasında en başından beri mücadele veren üreticiler olarak haberlerde yer aldığı üzere münferit bir olaydan yola çıkılarak güvenilir ve işini hakkıyla yapan firmaların töhmet altında bırakılmaya çalışılmasını kesinlikle doğru ve etik bir davranış olarak görmüyoruz. Konuyla ilgili olarak yazılı ve görsel basının ivedilikle haber kaynaklarını doğrulama adına firmaları tanımak için iletişim kurmalarını ve firmalara yapıştırılmaya çalışılan “sahtekarlık” iddiasının gerçekçiliğini görmeleri gerekmektedir.
Şunu çok net söyleyebiliriz ki; Ülkemizin Bal üreticileri olarak amacımız; sağlıklı yaşamın doğal gıda kaynaklarının doğru kullanımı ile olacağını ve her türlü çalışmayı bu misyon üzerine hareket ederek gerçekleştirdiğimizi ve bunun geçmişte böyle olduğunu daima da böyle olacağını bildirmek isteriz. Dolayısıyla bir kez daha altını çiziyoruz ki; bizler bu konuyla ilgili insan sağlığını kollayan doğal yaşamı destekleyen olmaya tam gücümüzle devam edeceğiz.

Ülkemizde 56.000 arıcının ürünlerini tüm tüketicilerimize katkısız biçimde ulaştırmaktayız. Bal hakkında çıkan haberlerde imzaları olanları vicdan muhasebesi yapmaya davet etmekteyiz. Serbest ticaretin yapıldığı piyasada rekabet kurallarını hiçe sayarak binlerce üreticiyi ve firmayı töhmet altında bırakmak ahlaki olmadığı gibi ülkemizin bu konuda kat ettiği başarılarıda hiçe saymaktadır.
Böyle karalayıcı haberler yaparak piyasada hizmet veren bir çok üretici ve firmaya zarar vermeye çalışılması; Aklımıza bu sektörde sadece bir firmanınmı hizmet vereceğini ve bal tekelini oluşturacağı gelmektedir.

Biz Türkiye’deki bal üreticilerini, arıcılar birliklerini bu kirli oyuna karşı durmalarını emeklerini, ekmeklerini kurumak adına seslerini duyurmaya davet ediyoruz.
Sektörü bir firmanın eline bırakmanın hiçbir arıcılar birliğinin ve hiç bir bal üreticisinin faydasına olacağını düşünmemekteyiz.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BALDERESİ

Ekrem İncel’in çıkan haberlerle ilgili personeliyle yaptığı görüşme

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir