ANLAMLI BİR İŞBİRLİĞİ İLE ŞİFA OKULU AÇILIYOR

Buğday Derneği, Galata Şifahanesi ve Zenith İyileşme Merkezi’nin işbirliğiyle Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde Şifa Okulu düzenliyor.

Binlerce yıla yayılan bütünsel sağlık anlayışı günümüzde yeniden geçerlilik kazanıyor. Çin tıbbı ve Ayurveda öğrenmek isteyen batılı doktorların sayısı giderek artarken Avrupa’da homeopatiyi başka şifa yöntemleriyle de destekleyen Naturopati okulları açılıyor. Söz konusu kavramın ve beklentilerin yaygınlaşması, bunu uygulayacak pratisyenlerin yetiştirilmesini de gerekli kılıyor.
Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Galata Şifahanesi ve Zenith İyileşme Merkezi işbirliğiyle hazırlanan Şifa Okulu’nda, doktorlarla birlikte bütünsel sağlık anlayışı çerçevesinde çalışabilecek şifacılar yetiştirmek amaçlanıyor. Şifa Okulu’nun eğitmenleri, geleceğin tıbbında tedavilerin hastanelerde değil, doğal ortamlarda bütün bu pratikleri birleştirerek ve varlığın fiziksel, duygusal, zihinsel tüm düzeylerine şifa verilerek yapılacağını söylüyor.

sifa-okulu-çamtepe

Şifa Okulu’nun programı 9 x 9 modülden oluşuyor. Modüller Homeopati, Fitoterapi, Ayurveda gibi alternatif tedavi alanlarını, modern psikoterapi yaklaşımlarını (şamanik terapiler, aile dizimi, sanat terapisi, psikodrama vs.) beden terapilerini (refleksoloji, shiatsu, derin doku ve tetik nokta masajları gibi), ayrıca anatomi ve fizyoloji gibi temel tıp derslerini kapsıyor. Her modül dokuz gün sürecek, üç bölümden oluşacak ve yılda üç modül olacak şekilde planlandı. Böylece hastalığın gerçekten oluşma nedenlerini anlayacak ve varlığın bütün düzlemlerine nüfuz edebilecek bir şifacı tipi yetiştirmek ve gelecekteki Naturopati okullarının temelini oluşturması planlanıyor. Okulda Homeopat Dr. Günnur Başar, Op. Dr. Güray Alın ve Elif Alın eğitim verecek.

İlk eğitim modülünün konuları şöyle:
25-26 Mayıs: Bütünsel Sağlık Anlayışı ve Homeopatiye Giriş
27 Mayıs: Acil Remediler
28-29 Mayıs: Psikoterapinin tarihçesi ve bireysel ve grup terapileri için temel ilkeler
30 Mayıs: Bir grup çalışması uygulaması
31 Mayıs-2 Haziran: Bütünsel yaklaşımda beslenme ve hareketin önemi ve bazı teknikler

 

SEFERİHİSAR YÜZDE 100 EKOLOJİK PAZARI HAZİRANDA AÇILIYOR

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Seferihisar Belediyesi arasında geçen hafta imzalanan protokol çerçevesinde yeni bir %100 Ekolojik Pazar projesine başlıyor.

Cittaslow (yavaş şehir), tohum takas şenlikleri, çiftçi pazarı gibi ekoloji ve geleneksel yaşam konularında öncü projelere imza atmış Seferihisar Belediyesi ile birlikte hayata geçirilecek %100 Ekolojik Pazarın 15 Haziran Cumartesi açılması planlanıyor.

Bugday.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir