Ağrılarınız için hemen ilaçlara sarılmayın

Romatizma ağrıları evde bulunan baharatlarla son verebilirsiniz. Ağrı kesici etkiye sahip bitkisel çay ile rahatlayabilirsiniz. Fizyoterapi ve Akapundur Uzmanı Dr. Ümit Aktaş evlerimizde bulunan baharatlarla ilaç içmeden de ağrılarımızı azaltmanın yolları olduğunu söyledi.

Doktor tedavisi ile ilaç kullanımı gerekli olduğu durumların dışında en ufak bir ağrıda bile ilaç içilmesini eleştiren Dr. Aktaş, mutfağınızda bulunanan doğal ürünler ve gıdalarla ağrılardan kurtulmak mümkün diyor. Romatizma rahatsızlığı olan kişilerin ağrı kesici etkisinde bir çay ile rahatlayabileceklerini söyleyen Aktaş, baharatlar hakkında da bilgileri paylaştı.

Aktaş’ın tarifine göre romatizma çayı hazırlayarak ağrılardan kurtulmak mümkünken bulunabilecek baharatlarla kolayca hazırlanan çay şifa kaynağı. Romatizmal ağrılar için tavsiye edilen çayı bir çubuk meyan kökü, bir tutam kuşburnu, bir tutam toz zencefil ve bir tutam ısırgan otu ile hazırlayabilirsiniz. Bir bardak içine konulan bitkilere kaynar su ilave edilerek demlemeye bırakılan çay 10 dakika beklenildikten sonra tüketilebiliniyor. Günde dört fincana kadar rahatlıkla içilebilecek olan çay sadece tansiyon hastalarına meyan kökü olmadan öneriliyor.

rotahaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir