ABD’Lİ UZMANLARIN ÖNERDİĞİ “SÜPER” YİYECEKLER

 

saglikli-beslenme

İşte ‘süper’ yiyecekler!

ABD’li uzmanlar yedikçe zayıflatan ve hastalıkları önleyen yiyecekleri açıkladı. İşte o gıdalar…

ABD’li uzmanlara göre süper yemekler olarak adlandıran yiyecekler, kronik hastalıkları önlüyor, görmeyi geliştiriyor, kemiklerin gelişiminde yardımcı oluyor, zihni keskin tututor ve de zayıflatıyor.

Birinci sırada protein deposu olan siyah fasulye yer alıyor. Bir fincan siyah fasulye 15 gram kırmızı etten aldığımız proteine eşit sayılıyor ve herhangi bir doymuş yağ içermiyor. Ardından lif açısından zengin olan yulaf geliyor.

Bir porsiyon yulaf sizi gün boyunca tok tutmaya yardımcı olarak aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıyor. Folik asit sizin açlığınızı tetiklerken, yarım avakado bu asiti yok ederek size tokluk hissi verir.

Somon balığını kırmızı etten daha fazla tüketin. 1 kap yaban mersini sadece 80 kalori ve yaban mersini anti – aging de bir numarada yer alıyor. Kansere bire bir faydalı olan brokolinin sadece bir dalı 30 kaloriden daha az.

Kahverengi pirinci beyaz pirince tercih edin. Hem daha az kalorili hem de bağırsaklarınız için çok daha faydalı. Yapılan araştırmalara göre, günde bir armut yiyen kadınların yemeyenlere göre daha hızlı kilo verdiği görüldü.

Yemeklerden önce yarım greyfurt yemeniz araştırmacılar tarafından öneriliyor. Yemekten önce yenen greyfurt kilo vermenizi hızlandırıyor insulini düşürüyor.

Badem kilo vermenize yardımcı olan bir başka yiyecek. Yeşil çay hem antioksidan hem de kalorileri yakmada önemli bir içecek. Muz ve siyah çikolata hem metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor hemde tok tutuyor.

 

HT Gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir